ENG   ES   УКР  РУС   GER  
міжнародні вантажоперевезення / TBN company
tel:    +38 093 047 16 63        for call to Ukraine:    +38 067 551 27 74
menu

02:27
Вантажоперевізники вимагають спростити правила перевезень вантажів

Вантажоперевізники вимагають спростити правила перевезень вантажів

Українські транспортні компанії, які здійснюють міжнародні перевезення збірних та інших видів вантажів, не згодні миритися з існуючим станом справ в галузі. Останнім часом вони все частіше скаржаться на те, що регуляторна політика в частині видачі дозволів на міжнародні перевезення вантажів ставить їм палки в колеса і не дає нормально працювати.

Днями ця проблема була піднята на багатосторонньому нараді, де, крім перевізників, були присутні представники Державної служби України з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерства транспорту та інфраструктури і Державною транспортної інспекції.

По суті, вся розмова крутився навколо наказів Мінінфраструктури, що регулюють видачу дозволів на міжнародні перевезення. У них, на думку перевізників, необхідно внести зміни. Перевізників підтримав перший заступник голови Держпідприємництва Олександр Потімков. «... Ці дозволи перетворилися в певний сурогат цінних паперів, у яких є первинний оборот, вторинний обіг і так далі. Цього не повинно бути. Існуючий сьогодні механізм абсолютно непрозорий і містить серйозну корупційну складову, а також перешкоджає розвитку галузі », - сказав він.

На сьогоднішній день ситуація така, що перевезення збірних вантажів та інших видів вантажів можлива тільки після того, як перевізники отримають отримають відповідний дозвіл. Кількість таких дозволів строго обмежена. Їх перевізники отримують в результаті переговорів української сторони та представників однієї з 54 країн, в які їздять українські далекобійники. Кожна з цих країн сама вирішує, скільки машин вона готова пропустити на свою територію. Іноді перевізники підлягає чекають, коли ж їм, нарешті, видадуть дозволу, втрачаючи тим самим великі гроші на простоюванні транспорту.

Ситуація погіршилася після того, як повноваження на видачу дозволів держава передала Державній транспортної інспекції. Інспекція, в зв'язку з браком фінансування та кадрів, скоротила кількість пунктів видачі дозволів на вантажоперевезення з 52 до 14, та ще й графік роботи скоротився з 24 годин на добу до 8 години. Це призвело до збільшення і без того довгі черги за дозволами.

Тому перевізники, підтримувані Держпідприємництвом, висунули ряд вимог. Вимоги такі: 1) вирішити питання про кількість і графіку роботи пунктів видачі дозволів; 2) збільшити терміни повернення отриманих дозволів; 3) дозволити перевізникам повертати дозволу в будь-який пункт, а не виключно в той, який видав цей дозвіл; 4) скоротити кількість дозвільних документів з п'яти до двох; 5) процес отримання дозволів зробити публічним (щоб за ним можна було спостерігати онлайн).

Олександр Потімков, в свою чергу, запропонував провести переговори з країнами на предмет скасування дозволів на вантажоперевезення як такі або хоча б надати можливість перевізникам їх купувати.

Перевізники чекають на конструктивну позицію від Мінінфраструктури. В іншому випадку Держпідприємництва пообіцяло зобов'язати міністерство виконати їх вимоги. «У нас такий механізм є», -заверіл Потімков.

Категория: Avto news | Просмотров: 673 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar