ENG   ES   УКР  РУС   GER  
международные грузоперевозки / TBN company
tel:    +38 093 047 16 63     +38 067 583 38 24       for call to Ukraine:    +38 067 551 27 74
menu

Перевезення тварин літаком: правила, вимоги, поради

Перевезення тварин літаком: правила, вимоги, поради

Багато людей сприймають домашніх тварин і птахів ледь не повноправними членами своєї сім’ї, без яких не мислять свого життя. Тому не дивно, що, коли виникає необхідність змінити місце проживання або бажання відправитися в подорож чи навіть службову поїздку, господарі беруть своїх гавкучих, м’явкучих і цвірінькаючих улюбленців разом з собою.

«Зірки» Голлівуду, наприклад, готові платити будь-які гроші, аби тільки їх чотирилапі друзі летіли з ними разом на літаку. Свіжа у пам’яті історія, коли Міккі Рурк виклав п’ять з половиною тисяч доларів за переліт собачки зі США до Парижа, а потім до Лондона. А Г’ю Джекман, добре відомий за роллю «Росомахи», якось для свого тузика купив місце в першому класі літака.

Послугу перевезення тварин і птахів надають багато авіакомпаній, але не всі. Наприклад, деякі лоукости не мають відповідної ліцензії. Крім того, більшість авіаперевізників беруть на борт з живності тільки собак, кішок і птахів, тому, якщо комусь захочеться злітати на курорт разом з корівкою, то йому доведеться добряче попотіти у пошуках авіакомпанії, яка б допомогла йому реалізувати цю затію .

До польоту разом зі своїм улюбленим звірятком або птахом потрібно підготуватися заздалегідь. Насамперед тварині потрібно зробити щеплення від сказу. Це – дуже важливо. Без такого щеплення «Кузю» або «Мурзика» просто не пустять на борт літака. Правила наказують, щоб щеплення від сказу тварині зробили не раніше, ніж за рік, і не пізніше, ніж за місяць до вильоту. Запис про це повинен бути в свідоцтві про вакцинацію. Щоб отримати таке свідоцтво, потрібно сходити в державну установу ветеринарної медицини за місцем проживання.

Однак, свідоцтво про вакцинацію дозволяє подорожувати з домашнім улюбленцем тільки по території України та країн СНД. Якщо ж мова йде про міжнародні перельоти, то необхідно отримати міжнародний ветеринарний сертифікат. Для цього потрібно звернутися на кордоні до державної служби з транспортування тварин.

Дозвіл на ввезення або транзит тварини, довідка про те, що тварина не представляє племінної цінності — ось ще приклади документів, які вимагатимуть у пасажира з твариною, який зібрався в іншу країну.

Залежно від країни, перелік вимог до перевезення тварин літаком може бути різним. У Тунісі, наприклад, з пасажира зажадають довідку про те, що тварину вакциновано проти Чуми м’ясоїдних (хвороба Карре, чумка). А в Уругвай взагалі заборонено ввозити птахів, будь-яких. Тому, щоб уникнути зайвого нервування перед відправкою рейсу, не зайвим буде своєчасно звернутися за довідковою інформацією в консульство країни призначення .

Як правило, домашніх тварин і птахів перевозять у вантажному відсіку літака, попередньо помістивши у спеціальні контейнери. Ці контейнери виготовляють відповідно до вимог IATA Live Animals Regulations. Роблять їх з дерева, металу або пластику, вони містять отвори для вентиляції, відсіки для корму та води. Дно контейнера покривається абсорбуючим матеріалом. Об’єм контейнера повинен бути таким, щоб тварина в ньому не відчувалася скованою, а могла встати, покрутитися довкола себе, лежати у звичній позі. Клітки з птахами обов’язково покриваються світлонепроникною тканиною.

У салоні літака дозволяється перевозити тварин і птахів в спеціальному контейнері або клітці, тільки якщо їх вага з урахуванням ваги контейнера не перевищує 8 кг, а також спеціально дресированих собак-поводирів для сліпих. При цьому пасажири з тваринами не можуть займати місця біля аварійних виходів. А пасажира з собакою-поводирем розміщують в кінці салону, на його чотириногому другові повинен бути намордник, а сам пес — прив’язаний до крісла біля ніг незрячого господаря.

Ціна за перевезення тварини в літаку залежить від його ваги. Однак перевезення собак-поводирів здійснюється безкоштовно.

Які документи потрібно підготувати для перевезення тварин літаком

Для внутрішніх поїздок:

 • ветеринарне свідоцтво, в якому зазначаються, зокрема, всі щеплення тварини, і результати аналізів на глисти (аналізи здають за три дні до рейсу).

Для міжнародних поїздок:

 • міжнародний ветеринарний сертифікат (видається англійською мовою або мовою країни призначення);
 • дозвіл на ввезення / транзит тварини;
 • довідка про те, що песик (котик) не представляє племінної цінності;
 • сертифікат про спеціальне навчання собаки-поводиря.

Корисні поради з перевезення тварин літаком

 • Не «накачуйте» тварину заспокійливими засобами (транквілізаторами) перед польотом. Під час польоту температура його тіла може знизитися, через що тварина буде довше звикати до нової обстановки;
 • нагодуйте тварину легкою їжею приблизно за 2 години до вильоту;
 • собаки з плоским носом (бульдог, боксер, мопс, пекінес) важче за собак інших порід переносять вплив розрідженої атмосфери, тому подбайте про максимальну вентиляції в контейнері з твариною;
 • вигуляйте тварину перед рейсом;
 • напишіть на контейнері кличку тварини;
 • не дозволяйте тварині пити за чотири години до рейсу;
 • процедура реєстрації тварини може зайняти деякий час, тому краще прибути в аеропорт на три години раніше до вильоту;
 • приблизно за тиждень до вильоту почніть привчати тварину до клітки, щоб вона могла звикнути до умов перевезення;
 • прихопіть з собою ветеринарну аптечку.


Источник: Перевезення тварин літаком: правила, вимоги, поради
Категория: Авиаперевозки, Air cargo, Airlines | Добавил: maks_kashtan (30.04.2020)
Просмотров: 584 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar