ENG   ES   УКР  РУС   GER  
международные грузоперевозки / TBN company
tel: +38 093 047 16 63       for call to Ukraine: +38 067 551 27 74
menu

Документи по перевезенню і доставці вантажів

Документи по перевезенню і доставці вантажів

Закон Україні Про транспорт

Транспорт є однією з найважливіших галузей суспільного виробництва і покликаний задовольняти споживи населення та суспільного виробництва в перевезеннях. Розвіток і вдосконалення транспорту здійснюється відповідно до державних цільових програм з урахуванням його пріоритету та на основі досягнень науково-технічного прогресу і забезпечується державою. (частина друга статті 1 із змінами, внесеними згідно із Законом Україні від 09.02.2006 р. N 3421-IV)


Конвенція міжнародного перевезення грузов

Ця Конвенція застосовується до всякого договору дорожнього перевезення вантажів транспортними засобами за винагороду, коли місце ухвалення вантажу і місце, призначене для здачі вантажу, вказані в договорі, знаходяться в двох різних країнах, з яких, принаймні, одна є учасницею Конвенції, незалежно від місця проживання і національності сторін договору.


Терміни перевезення вантажів

Інвойс – рахунок, рахунок (Invoice), який виписується/оформлюється продавцем товару покупцеві за певну партію товару. Інвойс ("invoice" - англ., "rechnung" - німий., "lasku” – финск., "factura" - исп., "fattura" - итал.) Інвойс – вантажо-супровідний документ. Рахунок містить найменування і адреси продавця і покупця; дату і номер замовлення покупця; опис проданого товару; відомості про упаковку; точні позначення і номери, вказані на упаковці; ціну товару; умови постачання і платежу. Фактурна ціна вказується згідно умовам договору. Окрім свого основного призначення, рахунок може використовуватися як накладна, що направляється разом з товаром, а також для посвідчення походження товару.

Книжка ММД (carnet TIR) - міжнародний митний документ, який вживається при перевезеннях товарів по території Російської Федерації відповідно до митних процедур внутрішнього митного транзиту і міжнародного митного транзиту.

ЦМР (CMR) – міжнародна товаротранспортна накладна. Використовується при міжнародних автомобільних перевезеннях в рамках Конвенції про Договір Міжнародного Дорожнього Перевезення Вантажів (КДПВ).

Вантажна митна декларація (ВМД) - вид митної декларації, яка використовується учасниками зовнішньоекономічній діяльності при митному декларуванні товарів, переміщуваних через митний кордон РФ або при митному декларуванні товарів, митний режим яких змінюється.

Інкотермс 2000 - міжнародні правила, визнані урядовими органами, юридичними компаніями і комерсантами по всьому світу як тлумачення найбільш застосовних в міжнародній торгівлі термінів. Сфера дії Інкотермс розповсюджується на права і обов'язки сторін за договором купівлі-продажу в частині постачання товарів. Кожен термін є абревіатурою з трьох букв.

Проформа-інвойс (Proforma invoice) – рахунок-проформа містить відомості про ціну і вартість товару, але не є розрахунковим документом, оскільки не містить вимоги про сплату вказаної в нім суми. Тому, виконуючи решту всіх функцій рахунку, він не виконує головної функції рахунку як платіжного документа. Рахунок-проформа може бути виписаний на відвантажений, але ще не проданий товар і навпаки. Зазвичай він виписується при постачаннях товарів на консигнацію, на виставки, аукціони, постачаннях давальницької сировини по договорах на переробку, постачаннях товарів як дар або безвідплатна допомога (в цьому випадку може виписуватися тільки для цілей митної оцінки).

Транзитна декларація (Т-1) - повинна супроводжувати (по території ЄЕС) всі вантажі неєвропейського походження (наприклад, із США, Азії і так далі) і вантажі, що приходять з європейських митних складів (bonded/customs warehouse).

Транзитна декларація Т-1 на вантажі, що прибувають по суші, робиться на межі ЄЕС, якщо вантаж прибуває ззовні, або постачальником/агентом постачальника або перевізника/експедитора - якщо вантаж прийшов з митного складу усередині ЄС.

На авіавантажі/вантажі, які йдуть морем, з країн, що не входять в ЄЕС, Т-1 робиться безпосередньо в аеропорту/порту прибуття уповноваженим агентом. Якщо вантаж відправлений літаком з країни ЄС і вимагає Т-1, дана декларація має бути надана відправником/постачальником, або вантаж повинен супроводжуватись авіанакладною із спеціальною позначкою.

Транзитная декларація Т-1 складається на підставі інвойса і пакувального листа.

Экспортная декларація (EX-1) - для вантажів проведених і проданих з країн (ЄЕС) - це загальноприйнятий міжнародний документ, який підтверджує експорт товару. З погашенням європейської декларації на митниці відправлення з країн ЄЕС (при відправці вантажу з транзитного складу) постачальникові підтверджується факт вивозу товару з території ЄЕС. Даний факт дозволяє покупцеві товару уникнути сплати усередині-європейського ПДВ (VAT).

Декларация ЕХ-1 повинна супроводжувати вантажі європейського походження, які слідують далі з транзитного складу за межі країн ЄЕС.

Декларація ЕХ-1 оформляється постачальником/агентом постачальника або перевізника/експедитора, які мають на це відповідну ліцензію. Декларація ЕХ-1 має бути проштампована на митниці відправлення.

Фітосанітарний сертифікат - міжнародний документ, що видається органами по карантину і/або захисту рослин країн-експортерів, засвідчує фітосанітарний стан товарів, який повинен додаватися до транспортних документів, супроводжуючих товари, і видається на вантаж окремо на кожну транспортну одиницю (вагон, автомашину, судно і тому подібне)

Ветеринарний сертифікат - санітарний документ, що засвідчує незараженість худоби (живого і битого), що імпортується, птахи (живою і битою), продуктів їх переробки і підтверджуючий, що вони походять з незаражених районів.

В компетенцію Держветнадзора входить забезпечення вхідного і вихідного ветеринарного контролю. У РФ контролю ветеринарного нагляду підлягають всі види тваринницьких вантажів, що ввозяться (що вивозяться) будь-яким видом транспорту і всіма видами відправлень. При імпорті продукції тваринного походження для ввезення і подальшого митного оформлення необхідне ветеринарне свідоцтво. Вивіз такої продукції з РФ проводиться у супроводі ветеринарного сертифікату.

 Источник: про транспорт, закон украины
Категория: Документация перевозок | Добавил: TBN (27.10.2010)
Просмотров: 4641 | Теги: Документация перевозок | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar