ENG   ES   УКР  РУС   GER  
міжнародні вантажоперевезення / TBN company
tel:    +38 093 047 16 63        for call to Ukraine:    +38 067 551 27 74
menu

Захисна упаковка: види і властивості

Захисна упаковка: види і властивості

Законодавство України визначає упаковку як технічний засіб або комплекс засобів з розміщеним у ньому товаром, який забезпечує захист товару від пошкоджень та втрат у процесі транспортування, зберігання та продажу, а довкілля - від забруднень.

У сучасному світі виділяють такі види пакувальних матеріалів:

  1. Повітряно-бульбашкова плівка

Виготовляється з пластикових листів до укладених між ними повітряними бульбашками, які забезпечують амортизацію під час перевезення крихких і цінних предметів.

Бульбашкова плівка можна розрізати для упаковки предметів будь-якої форми і розмірів. Її не рекомендується використовувати для великовагових вантажів. При застосуванні плівки краще використовувати кілька шарів для повноцінного захисту предмета, включаючи кути і грані.

  1. Сипучий амортизаційний матеріал

Виготовляється з пінополістиролу і биопластика. Використовується для заповнення порожнього простору в коробках, що містять легкі, що не тендітні предмети.

Полістиролові кульки забезпечують нерухомість предметів всередині упаковки. Між предметами можна використовувати плоскі шматки гофрованого картону для запобігання переміщення предметів всередині полістиролів гранул.

Використання сипучих амортизаційних матеріалів не рекомендується для плоских і вузьких предметів, які можуть зміщуватися всередині упаковки. Полістиролові кульки викликають статичну електрику і можуть пошкодити електронні товари. Для таких предметів потрібно використовувати спеціальні антистатичні кульки або майлар.

  1. Пінопласт

Легкі, м'які і пружні листи пінопласту забезпечують прекрасний захист поверхні і амортизацію. Ідеальний для захисту легких вантажів.

  1. повітряні подушки

Використовують тиск повітря для фіксації предметів всередині контейнера, забезпечують повітряний бар'єр. Екстремальні кліматичні умови здатні вплинути на тиск повітря всередині подушок. В умовах низьких температур тиск повітря впаде, а в умовах високих температур подушки розширюються і можуть пошкодити товари і контейнер.

На стан повітряних подушок впливає і висота над рівнем моря. Перехід вниз з великої висоти призведе до зниження тиску в подушках і навпаки.

  1. вспенивающем матеріали

Створюються сумішшю хімічних речовин, які розширюються і формують захисний шар навколо предметів. Матеріали захищають кути і краю, дуже зручні, коли необхідна амортизація. Для максимальної ефективності речовини повинні рівномірно розподілятися навколо предметів. Важливим також є вибір щільності матеріалу. На практиці використовують полістирол, поліуретан і поліетилен. Полістирол менш пружний, тому його не рекомендується застосовувати для крихких предметів. Поліетилен прекрасно підходить для дорогих і тендітних предметів. Поліуретан краще підходить для легких товарів.

  1. Крафт папір

Високоміцна обгортковий папір з целюлози обертається і мнеться для заповнення порожнього простору всередині коробок з не крихкими предметами легкої і середньої маси.

  1. папір

Багатошаровий папір ідеально підходить для упаковки не тендітних предметів середніх і великих розмірів, які вимагають захисту від вологи. Папером можна також заповнити порожній простір.

  1. гофрований картон

Листи трьох- і п'ятишарового гофрованого картону можна скріпити разом для створення блоків або прокладок. Їх можна використовувати в якості щита між предметами і контейнером. Гофрокартон використовується для важких і не тендітних продуктів. Картон легко приймає форму піддонів, підкладок, перегородок та інших частин упаковки з метою збільшення цілісності вантажу.

  1. Майлар (BoPET)

Плівка на основі синтетичного поліефірного волокна є світло, водо- і повітронепроникної, тому високоефективна для довгострокового зберігання та упаковки продуктів. Плівку можна використовувати для харчових продуктів, вона не проводить електрику, що дозволяє упаковувати електротовари для міжнародних морських контейнерних перевезень .

  1. целофан

Целофановій плівка використовується для упаковки продуктів харчування і сигар. Головне властивість целофану - влагопроницаемость, він також не плавиться при підпалюванні.

  1. гофрований пластик

Легкий матеріал, що виготовляється з пропілену, який можна легко різати для додання потрібно форми. Випускається в самих різних кольорах і розмірах. Звичайна товщина 3, 4 і 5 мм. Використовується для формування пластикових контейнерів і упаковки з можливістю повторного використання.

  1. пластикова плівка

Тонка пластикова плівка має властивість прилипати до будь-якої гладкої поверхні, обертається навколо предметів. Еластичність запобігає розгортання і розкриття упаковки. Використовується в авіаперевезеннях для закріплення вантажів до палетах. Формує авіаційну транспортну одиницю, захищає вантаж від вологи, пилу, бруду, несанкціонованого доступу і ультрафіолетового випромінювання.

  1. термоусаживающаяся плівка

Використовується на зразок пластикової плівки, тільки при обертання навколо предметів не натягується. Для натягу необхідно нагрівання гарячим повітрям або гарячою водою. Виготовляється з поліетилену. Застосовується для захисту деталей і частин металевих конструкцій від корозії під час транспортування. Легко вмощується на предмети зі складним профілем.

  1. Скло

Скляна тара використовується для перевезення рідин і деяких небезпечних вантажів. Як правило, кожна скляна тара поміщається в пластикові контейнери для запобігання контакту з іншого скляною тарою і контейнером для перевезення.



Источник: Захисна упаковка: види і властивості
Категория: Общие положения | Добавил: maks_kashtan (03.05.2020)
Просмотров: 630 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar