ENG   ES   УКР  РУС   GER  
международные грузоперевозки / TBN company
tel: +38 093 047 16 63       for call to Ukraine: +38 067 551 27 74
menu

22:28
Росія скасує заборону на транзит в Казахстан і Киргизстан з України

Росія скасує заборону на транзитні вантажоперевезення

в Казахстан і Киргизстан з України

Уряд Російської Федерації готує поправки в законодавство, які скасують заборону на транзитні вантажоперевезення в Казахстан і Киргизстан підсанкційнних товарів з України. Заборона на перевезення в Казахстан цілого ряду українських товарів транзитом через Росію діяла з 1 січня 2016 року, а з 1 липня – і в Киргизстан. Після введення обмежень експорт української продукції в Казахстан за перші шість місяців 2016 року скоротився на 45,5%, а в країни Центральної і Середньої Азії – на 35,1%.

В уряді Російської Федерації рішення скасувати обмеження на транзитні вантажоперевезення в Казахстан і Киргизстан пояснили неодноразовими зверненнями урядів цих країн. При цьому заборона знімається не повністю, а тільки на ряд пріоритетних для Казахстану і Киргизстану промислових товарів. Список «дозволених» товарів поки не оголошено, зняти обмеження плануються з 1 липня 2019 року. При цьому транзит буде виконуватися тільки з дотриманням правил навігаційного пломбування та обліку, іншими словами – тільки через ряд пропускних митних пунктів в Білорусі. Дехто з аналітиків вважають, що зняття заборони викликано з проблемами, що виникли між країнами Євразійського економічного союзу при обговоренні мит. Таким чином Росія намагається трохи згладити конфлікт, перш за все – з Казахстаном і Киргизстаном, які дуже незадоволені непропорційним розподілом доходів від мит.

Україна намагалася оскаржити заборону на транзитні ванатажоаперевезення в Казахстан своїх товарів у Світовій організації торгівлі, але група рефері СОТ прийняла рішення на користь російської сторони. Поки діяв закон, Україна налагодила перевезення в Казахстан і країни Центральної і Середньої Азії по Транскаспійському маршруту, транзитом через Грузію і Азербайджан.

 
Категория: Avto news | Просмотров: 608 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar